Powrót do strony głównej

Posty

Prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska otrzymała Nagrodę Kopernika Ekonomisty

czwartek, 21 września 2023

Prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, Prezes Honorowa PTE, od lat związana ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, otrzymała Nagrodę Kopernika Ekonomisty – prestiżowe wyróżnienie, przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ekonomii i gospodarki. Gala wręczenia nagrody odbyła się 17 września w Grudziądzu.

Źródło: https://pomorska.pl

"Polska ekonomistka, profesor nauk ekonomicznych Elżbieta Mączyńska jest nie tylko cenionym naukowcem, ale również aktywną postacią życia społecznego w naszym kraju. Jej wieloletnie badania i prace w zakresie analizy ekonomicznej, finansów, wyceny przedsiębiorstw i nieruchomości przyczyniły się do rozwoju polskiej ekonomii.

Profesor Elżbieta Mączyńska pełniła wiele ważnych funkcji zawodowych i społecznych, w tym w latach 1994-2005 była sekretarzem naukowym i członkinią Prezydium Rady Strategii Społeczno-Gospodarczej przy Radzie Ministrów, a w latach 2013-2015 przewodniczącą Komitetu Gospodarczej Myśli Strategicznej w Ministerstwie Gospodarki. Obecnie jest członkinią różnych instytucji naukowych, w tym Rady do spraw Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji w Narodowej Radzie Rozwoju przy Prezydencie RP, Prezydium Komitetu Prognoz i Komitetu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, a także Rady Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN."

Czytaj dalej na: gazeta.sgh.waw.pl

Rekacje z tej uroczystości zostały zamieszczone także tutaj:

  • "Nagroda dla prof. Elżbiety Mączyńskiej" - grudziadz.pl
  • "Nagrodę Mikołaja Kopernika Ekonomisty w Grudziądzu odebrała prof. Elżbieta Mączyńska" - pomorska.pl