Kongresy Ekonomistów Polskich

Relacje medialne

niedziela, 26 marca 2023

X KONGRES EKONOMISTÓW POLSKICH

W X Kongresie Ekonomistów Polskich, który odbył się 28 – 29 listopada 2019 r. w Warszawie, w hotelu Sheraton, uczestniczyło blisko 400 przedstawicieli nauk ekonomicznych i praktyków życia gospodarczego – obecni byli rektorzy uczelni ekonomicznych, humanistycznych oraz technicznych, wybitni, mogący pochwalić się sukcesami w Polsce i na świecie reprezentanci polskiego biznesu, szefowie największych organizacji gospodarczych oraz goście zagraniczni. Podczas pierwszego dnia obrad wykład specjalny, za pośrednictwem bezpośredniej transmisji z USA wygłosił prof. Jeffrey Sachs. Rangę wydarzenia podkreśliła obecność – podczas pierwszego dnia Kongresu – Premiera Mateusza Morawieckiego, który wygłosił przemówienie, często komentowane podczas rozmów kuluarowych.

Do wątków podniesionych przez Mateusza Morawieckiego nawiązywano także w referatach podczas sesji plenarnej oraz w dyskusjach panelowych.

Patronat Honorowy nad X Kongresem Ekonomistów Polskich objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Partnerami byli: Narodowy Bank Polski, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, KGHM, PLL LOT, mBank. Patronat objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Patronami medialnymi byli: Rzeczpospolita, Polskie Radio, Dziennik Gazeta Prawna, TVP INFO, Interia, Obserwator Finansowy, Polish Market. X Kongres Ekonomistów Polskich był szeroko relacjonowany i omawiany w prasie, radiu telewizji i internecie. Poniżej zamieszczamy linki do bezpośrednich relacji:

Kongres był okazją do przygotowania merytorycznych artykułów oraz analiz publicystycznych. Przeprowadzano wywiady telewizyjne i prasowe z wybitnymi przedstawicielami nauk ekonomicznych.